Skip to main content

Przedszkole Gdańsk - Żabianka i Przymorze

Niepubliczne Przedszkole Szkrabolandia Plus mieści się w gdańskiej dzielnicy Żabianka, położonej nad potokiem Oliwskim, graniczącej z sopockim osiedlem Karlikowo.

 

Przedszkole Przymorze - "Szkrabolandia Plus", ul. Gospody 19A, 80-344 Gdańsk


 • Poniedziałek - piątek
  6:30 - 17:30
 • Sobota
  nieczynne
 • Niedziela
  nieczynne
 • Poniedziałek - piątek
  6:30 - 17:30
 • Sobota
  nieczynne
 • Niedziela
  nieczynne

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszej pracy, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Przedszkole niepubliczne Szkrabolandia na Żabiance

Wyjątkowość Niepublicznego Punktu Przedszkolnego polega na tym, iż jest jedną z nielicznych placówek prowadzącą wieloprofilową intensywną edukację i rehabilitację dzieci od wieku żłobkowego do 8. roku życia.

Ściśle dopasowany program edukacyjny do wieku rozwojowego pozwala osiągnąć jak najlepsze efekty wczesnej edukacji przedszkolnej. Bogata oferta edukacyjna pozwala na osiąganie u dzieci pokrzywdzonych przez los świetnych wyników w terapii zarówno na płaszczyźnie usprawniania, jak i edukacyjnej.

Przedszkole przeznaczone jest również dla dzieci z autyzmem w tym z zespołem Aspergera, niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Przedszkole - Gdańsk Żabianka

W jaki sposób przedszkole przy ul. Gospody w Gdańsku w dzielnicy Żabianka, może pomóc Twojemu dziecku dobrze się rozwijać?

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego przedszkola dla Twojego dziecka, ważne jest, aby znaleźć takie, które pomoże mu się rozwijać. Przedszkole przy ul. Gospody w Gdańsku może to właśnie zrobić.

Kładziemy duży nacisk na to, aby każde dziecko osiągnęło swój pełny potencjał. Nauczyciele mają duże doświadczenie i stosują różnorodne metody nauczania, aby upewnić się, że każde dziecko jest zaangażowane w proces uczenia się. Program nauczania został opracowany tak, aby zachęcać i stymulować uczniów, zapewniając jednocześnie wiele okazji do zabawy i odkrywania świata. Pomaga to dzieciom rozwijać ważne umiejętności społeczne i emocjonalne, a także zamiłowanie do nauki.

Przedszkole przy ul. Gospody w Gdańsku to świetny wybór dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci miały dobry start w życiu. Zapewniamy bezpieczne i opiekuńcze środowisko, w którym dzieci mogą się rozwijać i uczyć. Jeśli szukasz przedszkola, które pomoże Twojemu dziecku rozwijać się, to jest to miejsce, do którego powinieneś się udać.

Przedszkole dla dzieci z Gdańska Przymorze

Mamy unikalne podejście edukacyjne przedszkola przy ul. Gospody w Gdańsku, dlatego zapraszamy również chętnych z sąsiedniej dzielnicy - Gdańska Przymorze.

Podejście edukacyjne w naszym przedszkolu opiera się na zasadzie indywidualizacji procesu edukacyjnego. Wierzymy, że każde dziecko jest wyjątkowe, ma inne potrzeby i możliwości. Dlatego też dostosowujemy proces edukacyjny i treści zajęć do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Wierzymy również, że kluczem do skutecznej nauki jest dobra relacja między nauczycielem a uczniem. Dlatego w naszym przedszkolu stwarzamy ciepłą i przyjazną atmosferę, w której każde dziecko czuje się bezpiecznie i komfortowo.

W naszej pracy wykorzystujemy różnorodne metody i techniki. Kładziemy również duży nacisk na rozwijanie wyobraźni i kreatywności dziecka. Wierzymy, że poprzez zabawę i kreatywność dzieci mogą się najlepiej uczyć. Przywiązujemy dużą wagę do rozwijania umiejętności społecznych dziecka. Uważamy, że bardzo ważne jest, aby dzieci nauczyły się współpracować ze sobą, szanować różnice między sobą i rozwiązywać konflikty w sposób pokojowy.

Jeśli szukasz przedszkola, w którym Twoje dziecko będzie traktowane indywidualnie i będzie miało możliwość pełnego rozwoju swoich zdolności i talentów, to przedszkole przy ul. Gospody w Gdańsku jest właściwym miejscem dla Ciebie!


Przedszkole Gdańsk Żabianka

Na hasło przedszkole integracyjne zastanawiasz się, co to tak właściwie jest? Spieszymy z wyjaśnieniami! Przedszkole integracyjne Gdańsk Żabianka to prawdopodobnie najlepsza możliwa opcja wejścia w system edukacji przez Twoje dziecko. Tutaj maluch zostanie objęty indywidualną opieką i uwagą, której nie może zagwarantować żadne publiczne przedszkole. Grupy, w których pracujemy, są kameralne - dzięki temu nasi nauczyciele są w stanie zagwarantować każdemu dziecku potrzebne wsparcie. 

Nasze przedszkole integracyjne Gdańsk Żabianka to jednak nie tylko wykwalifikowana grupa wychowawców. To także liczni terapeuci, w tym psycholodzy dziecięcy, logopedzi i neurologopedzi, trenerzy TUS oraz wiele, wiele więcej. Każdy rodzic, w razie pytań lub wątpliwości dotyczących rozwoju swojej pociechy, może odbyć konsultację z wybranym terapeutą z naszego zespołu.

Wiele dzieci wykazuje pewne problemy związane z adaptacją do środowiska przedszkolnego. Nieśmiałość, wycofanie, a niekiedy też poczucie wyobcowania - wszystko to może się jedynie nasilać, gdy maluch zostanie przyłączony do dużej grupy przedszkolaków. Na szczęście, u nas tego nie ma. Nasze przedszkole integracyjne w Gdańsku (dzielnica Żabianka), gwarantuje naukę w niewielkich grupach i pełne wsparcie ze strony wychowawców. Tutaj każde dziecko, które ma problemy w kontaktach z innymi, otrzyma pomoc od nauczycieli, a niekiedy także psychologa bądź trenera TUS.

Przedszkole Gdańsk (dzielnica Żabianka)

Jeśli chcesz znaleźć najlepsze przedszkole terapeutyczne w Gdańsku dla swojego dziecka, jesteś we właściwym miejscu. Prowadzona przez nas placówka poza realizacją podstaw programowych narzuconych przez MEN (w sposób dostosowany do możliwości podopiecznych), kładzie nacisk na organizowanie zajęć kształtujących umiejętności komunikacyjne, emocjonalne, społeczne i poznawcze, w szczególności u dzieci objętych niepełnosprawnością intelektualną (w tym spektrum autyzmu, Zespół Aspergera).

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza opcja dla dziecka wymagającego szczególnej opieki na rozpoczęcie swojej przygody z nauką, odpowiadamy - jest nią przedszkole terapeutyczne Gdańsk. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że umożliwia ono maluchowi łagodne zapoznanie się z regułami panującymi w placówkach edukacyjnych. Warto także wspomnieć, że przedszkole terapeutyczne objęte jest także współpracą z gronem specjalistów, w tym terapeutów, czy psychologów. 

W naszym przedszkolu terapeutycznym w Gdańsku, zajęcia prowadzimy w grupach kilku osobowych. Wszystko to z uwagi na komfort małych podopiecznych, którzy w ten sposób mają zapewnione optymalne warunki do rozwoju, a także pełne wsparcie ze strony wychowawców.

Przedszkole dla dzieci z autyzmem | Gdańsk

Prowadzone przez nas przedszkole terapeutyczne w Gdańsku zapewnia najlepszą opiekę dla dzieci ze spektrum autyzmu. W Szkrabolandii tworzymy miejsce przyjazne wszystkim maluchom - także tych z niepełnosprawnością intelektualną.

Dla dzieci ze spektrum autyzmu przewidziano również pomoc w zakresie integracji sensorycznej. Maluchy z tym schorzeniem odbierają bodźce środowiskowe w sposób zaburzony, przez co ich codzienne funkcjonowanie odbiega od normy. Dzieci ze spektrum często wykazują nadwrażliwość lub - wręcz przeciwnie - zbyt małą wrażliwość na zapachy, smaki, dźwięki, kolory i dotyk. Integracja sensoryczna ma na celu zlikwidowanie tych negatywnych objawów, poprzez ćwiczenia i zabawę stymulującą zmysły malucha.

Nasze przedszkole dla dzieci z autyzmem zapewnia także wsparcie logopedyczne (trudności z komunikacją bądź też jej całkowity brak, to jedne z najczęstszych problemów spowodowanych autyzmem), a także wsparcie trenerów TUS (Trening Umiejętności Społecznych), którzy uczą dzieci ze spektrum funkcjonowania w grupie. Pozostałe dostępne terapie, to, między innymi, muzykoterapia, dogoterapia, terapia słuchowa, a także wiele więcej. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko stawiało swoje pierwsze kroki w renomowanej placówce, nastawionej na dobro swoich podopiecznych - Przedszkole Szkrabolandia Gdańsk to najlepszy wybór.

 


Przedszkole Gdańsk Przymorze

Formularz kontaktowy


Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego. W godzinach pracy placówki, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego.

Wpisz swoje imię i nazwisko.

Nieprawidłowy adres e-mail.

Nieprawidłowy numer.

Nieprawidłowy wiek.

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowa wiadomość.

* należy obowiązkowo wypełnić