Skip to main content

O nas

Co oferujemy?


Do współpracy zapraszamy Rodziców szukających przyjaznego otoczenia dla Swoich Dzieci. Zapewniamy Dzieciom prawidłowy rozwój poprzez organizację zabaw przy muzyce, zajęć plastycznych, czy gimnastyki korekcyjnej. Poprzez zabawę uczymy dzieci podstaw języka angielskiego oraz rozwijamy dziecięcą wyobraźnię, czytając bajki. Nasze Przedszkole jest placówką ukierunkowaną na pomoc dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Przyjmujemy dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Obejmujemy opieką terapeutyczną Przedszkolaki z diagnozą: sprzężonej niepełnosprawności, zaburzeń ze spektrum autyzmu, zaburzeń rozwojowych.

prace plastyczne dzieci
terapia logopedyczna dziecka

Indywidualne podejście


Naszym priorytetem jest dostosowanie form i metod pracy do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Na podstawie diagnozy funkcjonalnej tworzymy indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny.

W ramach realizacji kształcenia specjalnego zapewniamy terapie indywidualne, takie jak: terapia zaburzeń integracji sensorycznej, terapia ręki, terapia logopedyczna i neurologopedyczna, terapia pedagogiczna, muzykoterapia, bajkoterapia, terapia psychologiczna, dogoterapia, felinoterapia, sensoplastyka, arteterapia a także tlenoterapia oraz terapia światłem i dźwiękiem.terapia a także tlenoterapia oraz terapia światłem i dźwiękiem.

Nasz program


Zapraszamy do spędzenia radosnych chwil w miejscu stworzonym z myślą o naszych pociechach, aby zapewnić im wspaniałą zabawę. Wszystko to pod czujnym okiem profesjonalnej kadry opiekunów oraz specjalnie przygotowanych salach z mnóstwem atrakcji. Dzieci uczą się też codziennych, niezbędnych czynności, jak: mycia zębów, higieny osobistej i samoobsługi. Panie uczą również samodzielności i poszanowania praw innych, a wszystko w przyjaznej dzieciom atmosferze i w oparciu o przemyślany program edukacyjno-wychowawczy.

dziecko myje zęby

Miejsca zabaw


pomieszczenia przedszkola
sala zabaw
podwórko przedszkola

  Sale edukacyjne oraz sale zabaw zostały przystosowane oraz wyposażone pod kątem bezpieczeństwa i specjalnych potrzeb edukacyjnych dla naszych przedszkolaków.

  Misja Przedszkoli Szkrabolandia


  Przedszkola są pierwszym krokiem w edukacji Twojego dziecka

  1. Wsparcie i rozwój:

  Zapewniamy wszechstronną opiekę i edukację, dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Stawiamy na rozwijanie umiejętności społecznych, emocjonalnych, intelektualnych i fizycznych, dbając o harmonijny rozwój naszych wychowanków.

  2. Integracja:

  Tworzymy środowisko, w którym dzieci o zróżnicowanych potrzebach i zdolnościach mogą wspólnie bawić się, uczyć i rozwijać. Wspieramy dzieci w nawiązywaniu pozytywnych relacji i uczymy je wzajemnego szacunku, empatii i współpracy.

  3. Bezpieczeństwo i troska:

  Gwarantujemy bezpieczne, przyjazne i pełne akceptacji środowisko, gdzie każde dziecko czuje się ważne i kochane. Nasi wykwalifikowani pedagodzy i specjaliści dbają o to, aby każde dziecko miało poczucie bezpieczeństwa i przynależności.

  prace plastyczne dzieci

  4. Indywidualne podejście:

  Dostosowujemy nasze metody dydaktyczne do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka. Stosujemy różnorodne formy pracy i nowoczesne metody nauczania, aby każde dziecko mogło rozwijać się we własnym tempie.

  5. Współpraca z rodzicami:

  Współpracujemy z rodzicami, wspierając ich w wychowywaniu dzieci i pomagając im zrozumieć specyficzne potrzeby swoich pociech. Organizujemy spotkania, warsztaty i konsultacje, aby wspólnie budować jak najlepsze warunki do rozwoju dzieci.

  6. Rozwój kompetencji kadry:

  Inwestujemy w ciągłe podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników, aby byli najlepiej przygotowani do pracy z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie każde dziecko jest wyjątkowe i ma możliwość rozwijania swojego potencjału w atmosferze akceptacji, wsparcia i zrozumienia. Wierzymy, że dzięki integracji uczymy się wzajemnego szacunku i budujemy fundamenty pod przyszłe, otwarte i tolerancyjne społeczeństwo.

  Zespół wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli


  Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi,
  dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę. Pedagodzy naszego przedszkola pracują z sercem, niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Wspomagają i ukierunkowują rozwój dzieci mając na uwadze ich wrodzone predyspozycje i zdolności.  Zajęcia odbywają się w małych grupach, w celu lepszego poznania dziecka przez nauczyciela, co umożliwia indywidualne podejście do każdego z nich. W swojej pracy aktywnie wdrażają nowatorskie osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów dziecka. Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc aktywny udział w spotkaniach metodycznych, kursach, szkoleniach, radach pedagogicznych oraz studiach podyplomowych.

  prace plastyczne dzieci

  Zaufali nam


  Gosia Zbucka

  Po wcześniejszych punktach opieki nad dziećmi trafiliśmy tutaj i mogę z pełną świadomością napisać, że jest to miejsce stworzone dla dzieci, gdzie jest wspaniała kadra, super atmosfera, dzieci przychodzą z wielkim uśmiechem, my jesteśmy bardzo zadowolone i jeszcze raz dziękujemy Pani Dyrektor za dopilnowanie sprawy! ;) 10/10

  Magda Baran

  Wspaniałe miejsce. Pracują tam Ciocie z ogromnym sercem do dzieci. Jesteśmy bardzo wdzięczni Paniom za opiekę nad naszą córeczką. Będziemy tęsknić i zawsze miło wspominać.

  Dorota Mazur

  Bardzo polecam !!! Moja Lenka już niedługo niestety opuści to wspaniałe miejsce, by iść do przedszkola. Jednak pierwsze kroki z dziećmi zrobiła właśnie tu ! Panie są przemiłe i uczą nasze Maluszki zachowania się wśród innych dzieci i dorosłych. Lenka była córeczką mamusi, która na krok mnie nie odstępowała. Miałam wątpliwości, czy będzie chciała zostawać sama... a teraz ?! Mówi mi „pa” i idzie szczęśliwa ;) Bardzo dziękuję całej kadrze za serce i zaangażowanie <3 <3 <3